Top


anthony

 

آنتونی رابینز

 

آنتونی رابینز (Anthony Robbins) ملقب به تونی رابینز (thony robbins) در 29 فوریه 1960 در شمال هالیوود در کالیفرنیای آمریکا متولد شد، وی یک نویسنده، سخنران، مربی و مشاور است. آنتونی رابینز به واسطه سلسه کتاب‌های بی‌نظیرش در مورد موفقیت و قانون جذب در ایران نیز چهره شناخته شده و محبوبی به شمار می‌رود.

آنتونی رابینز در مدت زمان کوتاهی با تکیه بر دانشی که از قوانین جهان آموخته بود، توانست اکثر آرزوها و رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کند.

افراد بسیاری از سراسر جهان برای دستیابی به ثروت و زندگی بهتر از دوره‌ها و کتاب‌های آنتونی رابینز کمک می‌گیرند.
تونی رابینز امپراطوری خود را بر روی جمله «همه ما استاد سرنوشت خود هستیم» بنیان گذاشته است و انگیزه دادن و الهام بخشیدن بخش مهمی از سمینارها و کتاب‌های وی می‌باشد.

 

دوران جوانی

تونی رابینز پس از اخذ مدرک دیپلم متوسطه به انجام کارهای گوناگونی روی آورد اما نتوانست شغل مناسبی برای خود انتخاب کند. در سن 22 سالگی زندگی‌اش را در آپارتمانی 40 متری و در یکی از بدترین محله‌های آمریکا می‌گذراند.

آنتونی رابینز در آن دوران 120 کیلوگرم وزن داشت و به تنبلی، بیحالی و خواب‌آلودگی دچار شده بود ولی با این حال او رویاها و آرزوهای جاه‌طلبانه‌ای را برای خود در نظر داشت.

تونی رابینز برای کسب درآمد و داشتن زندگی بهتر مجبور شد تا با چاقی خود مبارزه کند و برای رسیدن به اهداف خود به مطالعه درباره چگونگی کسب ثروت و درآمد بپردازد. آنتونی رابینز هر کتابی را  که می‌خواند نکاتی ضد و نقیض می‌یافت؛ بنابراین دیگر دست از مطالعه کتاب‌های گوناگون کشید.

تونی رابینز پس از چندین ماه تحقیق، تصمیم گرفت تا فردی سالم که دارای تناسب اندام است را پیدا کند و از افکار، اعتقادات و نحوه تغذیه او الگوبرداری کند و او را به عنوان الگوی خود در زمینه ورزش و تناسب اندام قرار دهد، به این ترتیب او با استفاده از شیوه‌های روانشناسی و کنترل فکر و ذهن توانست حدود 15 کیلوگرم از وزن خود را کاهش دهد.

 آنتونی رابینز تصمیم گرفت از همین روش برای کسب درآمد و ثروت نیز استفاده کند. نتیجه‌ای که او در زمینه تناسب اندام از این روش فوق‌العاده مؤثر گرفته بود او را مشتاق کرده بود تا در تمامی زمینه‌های زندگی از این روش استفاده کند. تونی رابینز توانست به کمک این روش و در کمتر از 2 سال از نظر مالی زندگی خود را تغییر دهد.

 

 انسان دوستی رابینز

در سال 1991 بنیادی غیر انتفاعی با هدف کمک به کودکان عقب‌مانده، افراد بی‌خانمان، سالمندان و زندانیان توسط آنتونی رابینز تأسیس شد. تونی رابینز با شرکت در خیریه‌های آمریکایی در چند سال گذشته توانسته است بیش از 70 میلیون وعده غذا برای نیازمندان تأمین کند. آنتونی رابینز در حال تلاش است که بتواند یک میلیارد وعده غذایی برای یک سال فقرا تأمین کند.

همچنین آنتونی رابینز مقدار قابل توجهی از درآمد خود را وقف فقرا کرده است. آنتونی رابینز مدرسه‌ها و  دانشگاه‌ها و همچنین بناهای بسیار زیادی را برای فقرا ساخته است.

تونی رابینز برنامه‌هایی را در بیش از 1500مدرسه، 700 زندان و 50000 سازمان خدماتی و پناهگاه‌ها آغاز کرده‌ است. آنتونی رابینز به 250000 هزار کودک در هندوستان آبرسانی می‌کند.

آنتونی رابینز معتقد است که بخشش باعث بیشترشدن پول و ثروت می شود؛ او در سمینارها، دوره‌ها و همینطور کتاب‌های خود بارها تأکید کرده است با بخشیدن می‌توانید درآمد بیشتری داشته باشید. انسان دوستی تونی رابینز باعث شده تا او در بین مردم محبوبیت بیشتری داشته باشد.

 

زندگی شخصی آنتونی رابینز

آنتونی رابینز در سال 1982 با بَکی ازدواج کرد. بَکی رابینز از ازدواج قبلی خود یک دختر داشت که بعد از ازدواج با آنتونی رابینز دخترش جولی را نیز نزد خود بزرگ کرد. در سال 2001 آنتونی رابینز از بَکی جدا شد و در همان سال با سیج ازدواج کرد.

رابینز سالیانه بیش از 30 میلیون دلار درآمد دارد و اعتقاد دارد ذهن انسان می‌تواند از پس موانع عبور کند. و این چیزی است که وی سال‌هاست آموزش می‌دهد. درست است که ابتدا هیچ کس حتی به رایگان حاضر نبود تا به سخنان آنتونی رابینز گوش بسپارد. اما امروزه سخنان او در مدارس و در دانشگاه‌ها آموخته می‌شود.

شرکت هاورارد بیزنس کل دارایی رابینز را حدود 500 میلیون دلار تخمین زده است.

 

 

آثار آنتونی رابینز

همانطور که گفته شد آنتونی رابینز به عنوان یک نویسنده قدرتمند، کتاب‌های بسیاری را منتشر کرده است. از جمله آثار منتشر شده محبوب و پرفروش آنتونی رابینز می‌توان به کتاب قدرت نامحدود، رهاسازی قدرت درون، ۳۶۵ گام تا موفقیت اشاره کرد.  کتاب‌های دیگر آنتونی رابینز:

 • مهارت در بازی زندگی
 • افکار بزرگ
 • گام‌های بلند: تغییراتی کوچک، نتایجی بزرگ
 • قدرت شگرف بودن
 • 365 گام به سوی کامیابی
 • قدرت شگرف درون
 • مهارت در بازی زندگی
 • قدرت نامحدود
 • تکنیک‌های ساده برای زندگی

 

انرژی عجیب در سخنرانی‌های آنتونی رابینز

اگر یکی از طرفداران آنتونی رابینز باشید قطعا می‌دانید که سخنان او می‌تواند تحولی بزرگی را در زندگی شما ایجاد کند. در این بخش چند جمله فوق‌العاده از آنتونی رابینز که می‌تواند انرژی زیادی را به شما منتقل کند آماده کرده‌ایم:

 • معنای هر چیز همان چیزی است که ما به آن می‌دهیم.
 • تنها دلیلی که ما به رویاهایمان نمی‌رسیم همان دلیلی است که خودمان ساخته‌ایم که چرا نمی‌توانیم به رویاهایمان دست یابیم (بهانه آوردن).
 • روی هر چیزی که تمرکز کنید همانجا انرژی جاری می‌شود.
 • مردم تنبل نیستند فقط هدف مهمی ندارند که آن‌ها را از جایشان بلند کند.
 • افرادی که سوال بهتری بپرسند جواب بهتری می‌گیرند و موفق‌تر هستند.
 • هر باوری که در ذهنتان داشته باشید همان را تجربه خواهید کرد.
 • مهم نیست که چقدر اشتباه می‌کنید و یا سرعت پیشرفتتان چقدر است شما باز از افرادی که تلاش نمی‌کنند جلوتر هستید.
 • تا زمانی که زنده هستید همان طور که می‌خواهید زندگی کنید و تجربه‌های زیادی را بدست بیاورید و مواظب خود و دوستانتان باشید. خوش بگذرانید، دیوانه بازی دربیاورید، عجیب و غریب باشید و به بیرون بروید. به هر حال این زندگی شماست و شما باید از آن لذت ببرید.
 • درآمد شما حاصل استانداردهای شماست، این موضوع نه ارتباطی به اقتصاد دارد نه به صنعت!
 • راز زندگی، بخشیدن است.
 • گذشته شما با آینده شما برابر نیست.
 • اگر شما باور دارید که می‌توانید حق با شماست و یا باور دارید که نمی‌توانید باز هم حق با شماست؛ در هر صورت حق با شماست.

 

 

موفقیت‌های آنتونی رابینز

تونی رابینز رییس یک شرکت هلدینگ است که از 40 شرکت خصوصی تشکیل شده است و درآمد تونی رابینز از این شرکت 5 میلیارد دلار در سال است وی سه سال متوالی است که به عنوان موفق‌ترین مشاور، کسب و کار، مدیر و… توسط مجله‌ها و نشریه‌های متفاوت انتخاب می‌شود.

شرکت هلدینگ تونی رابینز توسط شرکت اکسنچر (accenture) به عنوان یکی از 50 کسب و کار برتر در جهان انتخاب شده است، همچنین توسط نشریه هاروارد (Harvard Business) به عنوان یکی از 200 کسب و کار برتر در جهان شناخته شده است و همینطور در آمریکن اکسپرس (American Express) به عنوان یکی از 6 کسب و کار برتر شناخته شده است.

بسیاری از افراد مشهور و محبوب در جهان مانند اروسمیث، پیتر گرین، آشر تری ریموند چهارم، پیت بال، سرنا ویلیامز و… تونی رابینز را یکی از برترین مشاوران جهان می‌دانند و همینطور تونی رابینز را به عنوان مشاوره خود انتخاب کرده‌اند.

 

رابینز یکی از رکوردداران

تونی رابینز در حال حاضر یکی از رکوردداران تغییر و تحول افراد در زندگیست چرا که آموزش‌های آنتونی رابینز در حین سادگی بسیار عمیق و تأثیرگذار است به طوری که اگر فقط آنتونی رابینز را به عنوان مربی خود انتخاب کنید و فقط آموزه‌ها و کتاب‌های او را مطالعه کنید قطعاً نتایج بزرگی به مرور زمان در زندگی شما پدیدار می‌شود.

علاوه بر افراد عادی در سراسر جهان، ارتش آمریکا هم برای برخی آموزش‌های حرفه‌ای و ذهنی نیروهای خود از آنتونی رابینز مشاوره و کمک می‌گیرد. به طوریکه بسیاری از سربازان که دچار اضطراب و ناراحتی بوده‌اند، با تمارین و مشاوره‌های آنتونی رابینز مشکلاتشان مرتفع شده است .

البته تمام کسانی که رابینز را می‌شناسند این را می‌دانند که وی به هر نحوی دوست دارد که علاوه بر مشکلات مالی، مشکلات روانی افراد را نیز مرتفع کند .

هرگاه اتفاقی برای شما می‌افتد مغزتان دو سؤال می‌پرسد: «آیا این اتفاق به معنای رنج است یا شادی؟
من به عنوان مغز چه باید بکنم تا از رنج پرهیز و شادی را جذب کنم؟»

آنتونی رابینز در این مورد می‌گوید پاسخ به این سؤالات به اصل تعمیم (عمومیت‌دادن) بستگی دارد
یعنی باورهایی در ذهن خود ساخته‌اید که چه چیزی شما را به سوی رنج و چه چیزی شما را به سوی شادی می‌کشاند
آنتونی رابینز تأکید می‌کند به هیچ عنوان چیزی منفی را به خود تأمین ندهید. یعنی نگویید من بی‌کفایت هستم، من نالایق هستم چون ذهن شما ماشینی برای اثبات باورهای شماست پس هر چیزی را بپذیرید همان را در زندگی واقعی تجربه خواهید کرد.

رابینز بر این باور است که فرایند تفکر و ارزیابی، چیزی بیش از پرسش و پاسخ درونی نیست. در واقع نحوه تفکر و ارزیابی ما، احساس ما را شکل می‌دهد، احساسات در نوع رفتار ما دخیل هستند و این رفتارها و عادت‌ها در نهایت سرنوشت ما را رقم خواهند زد.

آنتونی رابینز به عنوان مشاور در سازمان‌ها و برای چهره‌های معروف جهانی بسیاری خدمت کرده  است. وی کار با سازمان‌هایی از جمله آی بی ام، آمریکن اکسپرس، ای تی اند تی، ارتش ایالات متحده آمریکا و نیز تیم‌های ورزشی لس آنجلس و قهرمانان مدال‌های طلای المپیک را در سابقه خود دارد.