Top
0.0  امتیاز  /  0  رای

کتاب محکم بایست

هنر مقاومت در برابر خنن خودیاری

قیمت: 28000 تومان
قیمت برای شما: 23800 تومانسوند برینکمن در کتاب محکم بایستهنر مقاومت در برابر جنون خودیاری، یک راهنمای هفت مرحله‌ای برای تشویق و حمایت از پیشرفت شخصی در اختیار شما قرار داده و کمکتان می‌کند تا طرز تفکر و روش زندگی‌تان را تغییر دهید.

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چگونه می‌توان در مقابل وسواس امروز با درون‌گرایی و بهبود خود ایستاد؟ پیام سوند برینکمن (Svend Brinkmann) فیلسوف و روانشناس دانمارکی، در کتاب پرفروش محکم بایست (Stand Firm: Resisting the Self-Improvement Craze) این است که شما باید بیاموزید محکم و ثابت‌قدم باشید و شاید به‌ مرور زمان، حتی راهتان را پیدا کنید. گفتن این کار ساده‌تر از انجام دادن آن است. حواشی پیرامونتان درباره‌ی توسعه، تغییر، تحول، نوآوری، یادگیری و سایر مفاهیمِ پویا هستند که در فرهنگ پرشتاب ادغام می‌شوند.

بعضی از افراد نمی‌خواهند محکم بمانند. آن‌ها فقط می‌خواهند در فرهنگ پرشتاب درست عمل کنند. این کتاب برای کسانی است که می‌خواهند راهشان را پیدا کنند، اما نمی‌توانند این خواسته را بیان کنند. شاید آن‌ها حتی تلاش کرده‌اند این کار را انجام دهند، اما همتایانشان به آن‌ها لقب جدی، سرسخت یا ارتجاعی داده‌اند.

به‌ طور خلاصه، این کتاب مناسب افرادی می‌باشد که به دنبال زبانی هستند تا بتوانند با ضرورتِ توسعه در فرهنگِ شتابانِ ما مقابله کنند. بحران‌های مختلفی که با آن‌ها روبه‌رو می‌شویم (محیط‌زیستی، اقتصادی یا روان‌شناختی) نتیجه‌ی فلسفه‌ی چشم‌پوشی از رشدِ بی‌پایان و شتاب فرهنگی عمومی است.

سوند برینکمن (Svend Brinkmann) نشان می‌دهد منفی ‌بودن توصیه‌ شده در کتاب، روان‌شناسیِ خاصِ خودش را دارد؛ اما نباید به بدبینی و پوچ‌گرایی‌ای برسد که به استعفا، خستگی یا افسردگیِ واقعی منجر شود، بلکه باید به شما در پذیرش مسئولیت‌ها و وظایفتان در زندگی کمک کند. همان‌طور که رواقیون گفته‌اند، تفکر درباره‌ی کوتاه‌ بودنِ حیات و مشکلاتِ اجتناب‌ناپذیرِ آن، ‌مانند هرکس دیگری، به حس هم‌بستگی با دیگرانی منجر می‌شود که در همان قایق‌اند.

منفی‌ بودن به شما زمان و فرصت می‌دهد که به جنبه‌های مشکل‌سازِ زندگی بپردازید و انتقاد کنید؛ به شما کمک می‌کند عادت کنید به تمرکز بر آنچه در زندگی مهم است: انجام آنچه درست است، یعنی انجام وظیفه‌ی خود.

قیمت: 28000 تومان
قیمت برای شما: 23800 تومان


  مشخصات کلی

  • نویسنده سوئد برینکمن
  • مترجم حمیدرضا توحیدی
  • قطع رقعی
  • نوع جلد شومیز
  • تعداد صفحه 128
  • سال انتشار 1399
  • نوبت چاپ 2
  • ناشر میلکان
  • موضوع خودسازی1 2 3 4 5